קידום אתרים

דף הבית | פרסם כאן
 
 
 
   
 
מאמרים

מאמרים לאינטרנט איך כותבים מאמרים לאינטרנט, איך מעלים מאמרים לאינטרנט ולמה בכלל כדאי? שומעים כל הזמן על ההסיטריה סביב מאמרים לאתרהאינטר

איילה
פורסם: 5/24/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית מאמרים

 

מאמרים לאינטרנט

איך כותבים מאמרים לאינטרנט, איך מעלים מאמרים לאינטרנט ולמה בכלל כדאי?
שומעים כל הזמן על ההסיטריה סביב מאמרים לאתרהאינטרנט ועוד לא מבינים על מה כל הרעש? אז זה הזמן להבין בדיוק על מה ולמה כל הרעש!
באינטרנט של היום יש תחרות גדולה בין אתרים. בין אם זה אתרים מסחריים, אתרי נישה, רשתות חברתיות ואף אתרי חדשות מובילים, כולם נלחמים על מילת הקסם "טראפיק" תנועת גולשים כי לכל מי שמקים אתר יש אינטרס כלכלי ואילו לארגונים הממשלתיים או העמותות החברתיות הפועלות באינטרנט - יש להם אינטרס להפיץ מידע, לגייס משאבים ועוד וכל זאת דרך חשיפה מאקסימלית בפני קהל גולשים.

התחרות על ליבם של הקוראים הביאו את מפעילי האתרים לנסות למצוא פיתרונות יצירתיים בכדי למשוך ולשמר גולשים, בין אם זה השקעה בעיצוב גראפי חדשני, השקעה במערכת וידיאו משוכללת ועוד. אחד הערוצים המובילים המשרתים אתרים, בעיקר אתרי נישה למבוגרים, הוא הערוץ של הפצת מאמרים מקצועיים בנושאים בהם מתרכז האתר.

מאמרים לאינטרנט - בחירת נושאים מרכזיים: עליכם להבין בדיוק על מה האתר שלכם מדבר, מהם הנושאים המרכזיים המרכיבים אותו (דיאטות, איכות סביבה, הריון, בריאות, גינון ועוד) ועל סמך הנושא או הנושאים המרכזיים לבנות רשימת נושאים עיקריים אשר אותם בוודאי אנשים המתעניינים בנושא יחפשו. לדוגמא,אם האתר שלכם עוסק ביין, נושאים לכתיבת מאמרים יכולים להיות נושאים כגון: איכות היין בישראל, תרבות צריכת היין בבתי אב בישראל ועוד. זכרו לעבוד על פי השיטה הזו של חשיבה על נושאים מרכזיים ורק אז כתיבה ועריכה ולא להיפך. מאמרים מקצועיים צריכים לתגבר אתר, להשלים אותו ולא להיפך!

מאמרים לאינטרנט - מבנה צורני: מאמרים באינטרנט חייבים להיות קצרים ועינייניים. הגולשים, הן הגולשים הצעירים והן הגולשים המבוגרים, אינם נוטים לגלול עמודים ולרוב הם קוראים רק את העמוד הראשון (מאקסימום השני...). האינטרנט היא מדיה דינאמית והגירויים בה רבים ולכן מומלץ לערוך מאמרים כך שיהיו קצרים וענייניים. מאמרים באינטרנט חייבים לכלול את הכללים הבאים: כותרת, כותרת משנה, שם של כתב / כתבים וכן מאמרים באינטרנט אמורים להכיל בסביבות הארבע פיסקאות.

מאמרים לאינטרנט - אופן העלאת מאמרים באתר: יש למנהלי אתרים נטיה להתגאות בכמות מאמרים מקצועיים אשר ברשותם ולהעלותם בבת אחת לאוויר. זו טעות נפוצה. החוכמה היא לטפטף מאמרים על בסיס יומי, שבועי או חודשי (עדיף במועד קבוע בכדי שהגולשים ידעו למה לצפות ומתי כדאי להם לחזור ולהכנס לאתר).

מאמרים לאינטרנט - רכישת מאמרים מגופים חיצוניים: באם אין לכם את הזמן, החשק או הידע הרצוי בכדי לכתוב ולערוך מאמרים מקצועיים עבור האתר שבבעלותכם או אותו אתם מנהלים - זה לא סיפור גדול. אתם יכולים להרשם לאוניברסיטה וללמוד לתואר ראשון בספרות ולשון עברית ותוך שלוש שנים... או שאתם פשוט יכולים לרכוש מאמרים מקצועיים מחברות ואף מאנשים המעניקים שירותי כתיבת מאמרים.