קידום אתרים

דף הבית | פרסם כאן
 
 
 
   
 
דומיין

אל תטעו - דומיין חזק זה שם המשחק של העסקים באינטרנט. כתובת נכונה היא ללא ספק תחילתה של ההצלחה שלכם בעולם הווב


הראל
פורסם: 5/24/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית דומיין

 

דומיין

דומיין הוא שם של אתר והוא מה שמייצג אותו. כמו שלט שנמצא על חנות, כך גם דומיין מייצג את האתר ומה שמנסים לעשות דרכו.

בין אם אתם מחפשים למכור סחורה, להעביר מידע או להציע שירותים לאנשים, דומיין הוא השם שדרכו אתם מאפשרים לאנשים להתקשר דרככם ובו אתם בעצם מתקשרים אל אנשים.
דומיין הוא פוינטר. הוא מצביע על הכתובת שבו מאוחסן אתר אינטרנט מסוים ומאפשר לאנשים להגיע אל אתר אינטרנט מסוים בצורה הרבה יותר קלה ונוחה מאשר בדרך ה"אמיתית" (שזה לרשום הרבה מספרים ונקודות). דומיין הפך את ההגעה אל אתרי אינטרנט להרבה יותר קלה- הוא מאפשר הקלדה פשוטה של שם האתר ועל ידי כך אפשר להגיע אליו בקלות ובמהירות.

מכיוון שאתרי אינטרנט תופסים נפח כל כך משמעותי בחיים של הרבה אנשים והרבה אנשים מבצעים הרבה מפעילויות היום יומיות שלהם דרך אתרי אינטרנט שונים, הרבה אנשים בחרו להעביר את העסקים שלהם גם הם אל אתרי אינטרנט ולאפשר לאנשים להגיע לחנות המקוונת שלהם במשך 24 שעות ביממה. אז מה הקשר בין דומיין לכל זה? ובכן, דומיין זה השילוט של האתר. אם אתם רוצים שאנשים יהיו מודעים לקיום של האתר שלכם וימשיכו להגיע אליו הוא צריך להכיל לפחות 2 דברים- הראשון הוא אתר שבאמת יש למה להיכנס אליו. אתרים גרועים לא חסר, ובהחלט כאלה שלא מציעים שום דבר חוץ מבלבולי שכל. אתר טוב צריך להיות ענייני ולספק סחורה שבאמת אפשר לעמוד מאחוריה ומאחורי האיכות שלה. איכות המוצר או השירות שאתם מציעים בסופו של דבר יקבע לטובה או לרעה את העסקים שלכם.

דבר שני הוא דומיין- האנשים צריכים לזכור את שם האתר כדי שהם יוכלו לחזור אליו. זו לא חוכמה להיות מעולה במשהו אבל שאנשים בכלל לא יהיו מודעים לקיומך או לא יוכלו או לא ידעו איך לחזור וליצור איתך קשר. דומיין צריך להיות פשוט וקליט. הוא צריך להגיד בפשטות את מה שאתה עוסק בו (כדי שתהיה איזו שהיא אסוציאציה בין האתר לבין העיסוק שמוצג באתר) ולאפשר לאנשים להגיע אליו בפשטות ובנוחות בלי להתחיל לנסות ולהיזכר בשם של האתר- השם של האתר צריך לעלות בצורה כמעט אינטואיטיבית וע"י כך לאפשר לאנשים להגיע אליו בצורה יעילה.

דומיין הוא השם של האתר ובתור השם של האתר הוא צריך לייצג אותנו ואת מה שאנחנו מנסים להציג. כמו שלט של חנות הוא צריך להיות ענייני ולספר, בצורה כזאת או אחרת, מה יש בחנות, או לפחות ליצור מספיק עניין כדי למשוך אנשים לתוך החנות.
דומיין הוא אחד הגורמים שמבדילים בין אתר עם הרבה כניסות לבין אתר עם מעט כניסות. אם אתה מחפש הרבה כניסות, כדאי לחשוב על דומיין טוב כהתחלה.