קידום אתרים

דף הבית | פרסם כאן
 
 
 
   
 
דומיין

דומיין דומיין הוא השם של האתר שלנו והוא מה שמייצג את האתר שלנו מול מי שרוצה בשירותים או בסחורה או במידע שאנחנו מציגים לקהל הרחב. מהפיכ


הראל
פורסם: 5/24/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית דומיין

 

דומיין 

דומיין הוא השם של האתר שלנו והוא מה שמייצג את האתר שלנו מול מי שרוצה בשירותים או בסחורה או במידע שאנחנו מציגים לקהל הרחב. מהפיכת האינטרנט הביאה איתה הרבה שינויים. אנחנו כבר לא הולכים לכתובות ברחוב אלא גולשים לאתרים, אנחנו כבר לא מחכים בור ארוך כדי לשלם חשבונות אלא עושים את הכל בלחיצת כפתור פשוטה.

מעגלי החברים, הבידור וכל מה שאנחנו צריכים נמצא ברובו באינטרנט ואנחנו יכולים להשיג אותו בקלות ובעילות. דבר זה יצר מצב שבו הרבה אנשים בחרו ליצור עסקים או להעביר את העסקים שלהם אל האינטרנט- הם בחרו ליצור אתרים שמייצגים את מי שהם ומה שהם רוצים להציג עבור לקוחות פוטנציאליים.  החשיפה שיש לאתרי אינטרנט היא עצומה- אנשים רבים נכנסים מדי יום ביומו אל האינטרנט וגולשים אל אתרים מסוימים. בעזרת פרסום ושיווק נכון, כך גילו האנשים, אפשר להגדיל בצורה משמעותית את הרווחים וליצור הכנסה נוספת שעולה פרוטות.

איך זה עובד? בעוד בחנות רגילה עולה להחזיק מוכר שיעבוד ויהיה נוכח בחנות, שכ"ד וארנונה גבוהים (כמובן- תלוי איפה) ועוד מיני משתנים שעשויים ליצור הוצאות נוספות (כמו למשל עלות חשמל וכו'), אתר אינטרנט כמעט ולא עולה דבר- מלבד קניית דומיין, אחסון אתרים ואחזקת האתר אין כמעט הוצאות שצריך לטפל בהן והרווחים הופכים להיות הרבה יותר גדולים, תיאורטית.

אחד השלבים בבניית האתר הוא בחירת דומיין. דומיין הוא השם שמייצג אותנו. הוא מה שמציג אותנו בפני אנשים שרוצים להגיע אל שירות מסוים, סחורה מסוימת או אפילו אתר מסוים (ובמקרה הזה- שלנו). דומיין הוא הכתובת שמבציעה על האתר שלנו ומאפשרת לאנשים גישה אליו ואל התוכן שלו. על מנת שאנשים יוכלו להגיע אל האתר שלנו, דומיין צריך להיות קצר וקליט- הוא צריך לאפשר לאנשים לזכור אותו בעל פה ולא להסתבך כשהם מנסים לרשום את השם דרך המקלדת (כי למרות שאנחנו חיים בעולם יותר ויותר דיגיטליים אנשים עדיין לא לחלוטין רגילים לכל הרעיון הזה של המקלדת ועדיין מסתבכים איתו).

דומיין צריך להיות פשוט מהבחינה שאנשים יוכלו לזכור אותו בעל פה וכשהם מחפשים שירות מסוים הם יוכלו אינטואיטיבית כמעט להיזכר באתר שלנו ולהגיע אליו בקלות.
דומיין צריך להיות, כמובן, רלוונטי למה שאנחנו מנסים להציג- שם דומיין צריך להיות קשור בצורה כזאת או אחרת לסחורה שאנחנו רוצים למכור או לשירותים שאנחנו מציעים לאנשים אחרים. דומיין צריך ליצור אצל אנשים את האסוציאציה שמקשרת בין השירות שהם מחפשים לאתר שלכם ועל ידי כך ליצור את הקשר הזה שיקשר אותם, בסופו של דבר, אל האתר.