קידום אתרים

דף הבית | פרסם כאן
 
 
 
   
 
קידום אתרים

תופעה הולכת ורווחת של יועצי קידום אתרים לא פוסחת על ישראל. אז למה שלא נהיה גם אנחנו יועצי קידום אתרים?


איילה
פורסם: 2/24/2011

מאמר זה שייך לקטגוריית קידום אתרים

 

הי, למה שלא תהיה יועץ קידום אתרים?

תמיד חלמת על עבודה בתחום המחשבים? רוצה לעבוד בעולם האינטרנט ולהנות מתחום עיסוק רווחי, מעניין, מאתגר ואף מכובד כך שגם אמא שלך תהיה מרוצה? יועץ קידום אתרים נשמע בדיוקמה שאתה מחפש. יועץ קידום אתרים הוא אחד התפקידים אשר יחסית קל ללמוד, לא לוקח זמן ללמוד ולהשתפש והתוצאה היא עבודה יציבה ומסודרת בתפקיד של יועץ קידום אתרים בעתיד הקרוב והרחוק. נשמע מעניין? זה אכן כך!
 
יועץ קידום אתרים -מסלול מקוצר לעולם מתפתח:
יש הרבה מקצועות מעניינים כגון רפואה (מקצוע מענין שדורש רק שש שנות לימודים אינטנסיביות באוניברסיטה ועוד שנת התמחות), פסיכולוגיה (תחום עיסוק מרתק אשר דורש רק שני תארים ועוד ארבע שנות התמחות משעית) ועוד. אבל אם אין לכם כמה מאות אלפי שקלים לשלם תמורת שכר לימוד ואם אין לכם כמה שנים טובות להמתין עד שתוכלו להתחיל לעבוד במקצוע, ואתם כבר רוצים להשתלב בשוק העבודה בתפקיד רציני, מכניס ומאתגר - יועץ קידום אתרים יכול להיות בדיוק הכיוון הנכון. 
 
יועץ קידום אתרים הוא תחום עיסוק לו יש ביקוש הולך וגובר מאז התפתחות האינטרנט והחדירה המאסיבית של עוד ועוד אתרים. ככל שיש יותר אתרים ברשת כך אתרים ותיקים מתקשים לעמוד בתחרות ומקימי אתרים חדשים כלל לא יודעים האם ניתן ואיך ניתן לפרוץ לתודעת הגולשים. ככל שהמגמה הזו מתגברת (והיא מתגברת!) כך יש יותר ויותר ביקוש לבעלי התואר יועץ קידום אתרים. יועץ קידום אתרים הוא זה שמושיע בעלי אתרים ותיקים ממצ בו האתר מאבד מיוקרתי והגולשים מתחילים להחליף אותו באתרים אחרים באותה קטגוריות וכמו כן, יועץ קידום אתרים הוא בדיוק זה שבזכותו בעלי אתרים חדשים יודעים איך לתכנן אתר כך שיהי לו סיכוי ואף סיכוי טוב להצליח במנועי החיפוש.
 
יועץ קידום אתרים - כל מה שאתה צריך לעשות בשביל להצטרף למסלול:
בכדי לעבוד בתפקיד של יועץ קידום אתרים ובעיקר בכדי להצליח בתחום, יש ללמוד את המקצוע לעומק. כפי שצויין תחילה, יועץ קידום אתרים הוא אדם השולט בכל המודלים השולטים בעולם האינטרנט - סוגי אתרים, מנועי החיפוש השונים והפלטפורמות השונות של ניהול תקציבי פירסום במנועים, כתיבה נכונה של אתרים, סטטיסטיקות לגבי התנהגויות גולשים ברשת ועוד. יועץ קידום אתרים חייב להיות מומחה לכל ענין ונושא שקשור ברשת האינטרנט. לכן, המסלול של יועץ קידום אתרים הוא מסלול אמנם לא ארוך כמו רפואה, פסיכולוגיה ועוד, אבל הוא מסלול שדורש הרבה מאוד למידת חומרים חדשים על בסיס קבוע, הפנמת חומר חדש ושיטות עבודה משתנות חדשות לבקרים. כמו כן, יועץ קידום אתרים חייב להיות אדם עם ראיה מערכתית, אדם עם חזון - יכולת תכנון קדימה, יכולת לזהות טרנדים ומגמות עתידיות, תקשורת בינאישית טובה אך בעיקר ידע נרחב בתחום האינטרנט ושליטה ביישומים טכניים. מי שיש לו ראיה אנליטית והוא אף חזק במודלים סטטיסטיים - אלו יכולים להוות יתרונות בתפקידו כיועץ קידום אתרים.